FAQ

Poskytuje Spirálka vzdělání nebo jenom hlídání?

Spirálka je od 1. 9. 2014 zapsána v Rejstříku škol a školských zařízení, tudíž poskytuje předškolní vzdělání v souladu se školním vzdělávacím programem a dokumenty MŠMT ČR platnými pro mateřské školy. To mimo jiné rodičům zaručuje přípravu na základní vzdělávání, podle Rámcově vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání.

Kam s dětmi chodíte ven, když nemáte vlastní zahradu?

Soukromá mateřská škola Spirálka je situovaná na dobrém místě. Jen několik minut stačí, abychom se s dětmi přesunuli na městská hřiště (hřiště u Kotelny, v areálu sportovního stadionu, u trati) či do jiných zelení plných míst, jakými jsou Čeřovka, Šibeňák nebo Lipová alej. Všechny tyto oblasti skýtají pro děti záruku vyžití i poučení.

Chodíte ven za každého počasí?

V nutné výbavě dítěte jsou mimo jiné také gumáky a pláštěnka. 🙂 To znamená, že v rámci dodržování podmínek pobytu venku, chodíme ven za každého počasí.

 

Připraví školka mé dítě na zápis do první třídy?

Během tří až čtyř let, které dítě v mateřské škole stráví je soustavně připravováno tak, aby zvládlo přechod na další stupeň vzdělávání.

 

Máte ve svém programu zařazeno setkávání s rodiči, např. různé besídky, oslavy nebo rodičovské schůzky?

Mateřská škola se podílí na výchově dítěte ve vzájemné spolupráci s rodiči a rodinnými příslušníky. Její velmi důležitou součástí jsou i společná setkávání rodičů, dětí a pedagogů při dílničkách, výletech nebo různých akcích jakými jsou například Svatý Mikuláš aneb čerti nikdy nespí, Lucky aneb přástkohrátky, Vánoce aneb škola andělská, Na masopustní veselí, vítání jara, oslava Dne Země,  a takté

Co všechno by mělo dítě umět před zápisem do vaší školky?

Pokud se Váš dotaz týká absence plen a dalších sebeobslužných činností, odpověď na něj zní, že v podstatě nemusí umět vůbec nic. Každé dítě je velmi individuální osobností. Jeden se naučí bez problémů obléknout dříve, jiný později. Je v popisu práce pedagoga, aby si s takovými rozdíly poradil, tu zaváže tkaničku, tady hold musí pomoci se správným držením příboru. V žádném případě nechceme znevýhodňovat děti, které něco neumí, ale naopak se postarat o to, aby se to naučilo.

Je možné dítěti nosit vlastní stravu, například v případě diety apod.?

Mateřská škola Spirálka zajišťuje dětem stravu skrze jídelnu Oblastní nemocnice v Jičíně, v případě obědů, a sama v ostatním jídle během dne. V současné době zajišťujeme taktéž vegetariánskou stravu. Pokud však má dítě speciální dietu, je možné aby si jídlo přineslo vlastní. Co je ale pro nás podstatné, je fakt, že dítě do jídla v žádném případě nenutíme!

Mé dítě po obědě nerado spí. Je na to ve vaší školce kladen stejný důraz jako ve školce státní?

Po obědě následuje odpočinek na lehátku, určený zejména dětem, které potřebují spát. Poté co se vzbudí však mohou bez prodlení vstát, nikoli čekat na vzbuzení ostatních dětí. Ti, kteří plnohodnotný spánek nevyžadují mají tzv. klidový režim, během kterého mohou odpočívat pouze v herně například s knížkou v ruce. V čase po obědě se taktéž odehrávají alternativní činnosti, které Spirálka nabízí.

Pokud dítě užívá pravidelně léky, jste schopni mu je podávat?

Ano.

 

V případě že mám druhé dítě ve školním věku, avšak základní škola je zavřená (z důvodu prázdnin, státních svátků, …), mohu ho přivést k Vám do školky?

Krátkodobé přijetí dítěte staršího než předškolního věku může být přínosem nejen pro rodiče, ale také pro samotné děti ve školce. Nový kamarád nabourá jejich každodenní

 

Mohu si dítě během dne vyzvednout, dojít s ním k zubaři a posléze ho do školky zase vrátit?

Ano, v těchto situacích vycházíme rodičům maximálně vstříc.

 

Je mi jako rodiči umožněno nahlédnout do výuky?

Při výchově a vzdělávání chce škola plně spolupracovat s rodiči, a proto vítá jejich zájem. Po předchozí dohodě je tak možné navštívit výchovně vzdělávací činnosti v průběhu dne.

 

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali. Napište nám také svou otázku.

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *